ЯК ЛЮДИНА ДОСЛІДЖУЄ СВІТ?

ЯК ЛЮДИНА ДОСЛІДЖУЄ СВІТ?

 

 

 

— За допомогою чого ми пізнаємо навколишній світ?

Висновок. Інформацію про навколишній світ ми отримуємо за допомогою органів чуття (органів слуху, зору, смаку, нюху, дотику.)

 Дослідницька діяльність

Пропонується відгадати, що лежить у закритій коробці, описуючи предмет.

— Як ви змогли вгадати, який предмет лежав у коробці, адже ви його не бачили?

— Отже, ви раніше бачили цей предмет, тому за його ознаками легко його впізнали. Який орган чуття допомагає нам бачити предмет і потім легко відтворити його образ?

— Із-поміж усіх органів чуття саме очі можуть найбільше розповісти нам про світ. Очі допомагають нам розрізняти колір предметів, їхні розміри, форму, дізнаватися, далеко предмет чи близько, рухається чи ні. Завдяки зору ми читаємо книги, переглядаємо телепередачі, милуємося красою світу, що нас оточує. Недарма очі називають вікнами у світ.

— Чи можна, дивлячись на цей предмет, сказати, який він на смак, на дотик? Чи тоне у воді?

— Щоб пізнати навколишній світ, людина не лише спостерігає, але й досліджує його.

Спостерігаючи, людина виділяє ознаки об’єкта, за якими він відрізняється від інших. (Колір, розмір, форму, смак і запах, який на дотик, далеко чи близько знаходиться, чи видає звуки.)

 

Завдання: Разом з дитиною  дослідіть, які з-поміж предметів (пластилін, цвях, папір, скріпка, листок, гумка, салфетка) тонуть, а які — плавають на поверхні води. Для цього у склянки з водою по черзі опускають предмети.

— Назвіть, які предмети тонуть у воді, а які — плавають на поверхні.

Висновок. Для того щоб дізнатися властивості об’єкта, люди проводять досліди.

За їхньою допомогою можна з’ясувати, що є в ґрунті; чи можуть рослини жити без води, світла, повітря; що буде з водою, якщо її поставити в холодильник або закип’яти в чайнику.



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ЧИ МОЖНА БУТИ ВИНАХІДНИКОМ У НАШ ЧАС ?